Czy studnie schodkowe były wykorzystywane do energetyzowania wody?
Można je również nazwać fontannami piramid schodkowych, ponieważ wyglądają jak odwrócone piramidy schodkowe. Czy były one budowane tylko z powodów praktycznych, czy też kryły się za nimi energetyczne intencje? (Zdjęcie: Historyczna studnia schodkowa w Panna Meena Ka Kund)
Studnie schodkowe można zaliczyć do piramid
Zbyt mało wiemy o Starym Świecie i jego zaawansowanych cywilizacjach, których pozostałości są dziś po prostu odrzucane jako "cuda" lub snobistycznie ignorowane. Najczęściej są one sprzedawane jako atrakcje turystyczne, ale ponieważ nikt nie potrafi wyjaśnić ich pochodzenia, nie są one właściwie doceniane.
Przed imponującymi starymi, schodkowymi fontannami dosłownie otwierają się przepaści między naszym powierzchownym konsumpcjonizmem a starożytnymi reliktami, które konfrontują nas z nieznanym światem. W międzyczasie na wszystkich kontynentach znaleziono różnego rodzaju piramidy. Można więc założyć istnienie ogólnoświatowej kultury piramid, której znaczenie pozostawia jeszcze wiele miejsca na spekulacje. W oficjalnej historii wszystkie niewytłumaczalne kolosalne i wspaniałe budowle są odrzucane jako obiekty kultowe. Ostatnio pojawia się coraz więcej przesłanek, że mogły to być konstrukcje energetyczno-techniczne. Ornamenty i geometria mogły być związane z określonymi wibracjami. Woda służyła być może nie tylko do picia i mycia, ale także jako magazyn energii.
O studni Chand Baori w Indiach krąży legenda, że została zbudowana w ciągu jednego dnia - nie przez człowieka, lecz przez "djinna". Dżinn jest bezcielesną istotą duchową z równoległego świata.
(Historyczna studnia schodkowa w Panna Meena Ka Kund)
Metody energetyzowania wody w starym świecie
Można jednak przypuszczać, że we wcześniejszych czasach istniały poważniejsze intencje stojące za kierowaniem wody do określonych struktur. Do metod tych należały:
- Fontanny
- Źródła
- Wodospady
- Kaskady
- Meander
- Kształty piramid
- Gradacje
- Ornamenty
- Dekoracje kwiatowe
Fontanny były zazwyczaj bardzo misternie zaprojektowane i były czymś więcej niż kranami z wodą. Były również miejscami kultu i spotkań. Wiele ozdobnych fontann wyglądało jak małe ołtarze, ozdobione zwierzętami mocy, symbolami witalnymi i wesołymi rzeźbami.
Energetyczne działanie piramid
Wiele osób wie, że piramidy mają energetyczny efekt, albo z własnego doświadczenia, albo poprzez konkretne eksperymenty. Nawet jeśli nie rozumiemy dokładnie, dlaczego tak jest, kształty piramid są często używane do podniesienia energii w pomieszczeniu, do poprawy jakości żywności i do osiągnięcia efektów ochronnych. Możemy założyć, że podziemne piramidy działają w taki sam sposób jak naziemne. Najbardziej wyszukane studnie schodkowe, które przetrwały do dziś, prawie na pewno nie były konstrukcjami czysto utylitarnymi - przynajmniej nie w takim sensie, w jakim my dziś uważamy je za utylitarne. Wyglądają one jak zakopane kompleksy świątynne, ale podobnie jak w przypadku wielu naziemnych "kompleksów świątynnych", nie można rozpoznać żadnych kultowych kierunków działania. Trudno sobie wyobrazić, że wielu ludzi pobierało tu wodę. Wiele niepotrzebnych stopni wygląda bardziej na konstrukcje niż na schody. Ponieważ istnieje związek między strukturami i wibracjami, woda mogła zostać wprawiona w określone wibracje przez stopnie.
Słynne fontanny schodkowe w Indiach i Europie
- Chand Baori w pobliżu miasta Abhaneri w stanie Rajasthan, Indie
- Rani Ki Vav: Mohan Nagar Towarzystwo, Mohan Nagar Socity, Patan, Gujarat 384265, Indie
- Muskin Bhanvi w Manikesvara Temple w Lakkundi, Gadag District, Karnataka state, Indie
- Panna Meena Ka Kund, Amer, Rajasthan 302028, Indie
- Fatehpur, Shekhawati, Radżastan, Indie
- Hampi, Karnataka, Indie
- Sravanabelgola, Karnataka, Indie
- Modhera, Gujarat, Indie
- Agrasen Ki Baoli, Delhi, Indie
- Meczet Jama Masjid: ośmiokątna, schodkowa fontanna, Delhi, Indie
- Santa Cristina Sanktuarium Fontanna, Parco Archeologico Naturalistico di Santa Cristina, Sardynia
- Fontanna schodkowa w Bonilla de la Sierra, prowincja Ávila, Hiszpania
- Motilla del Azuer, prowincja Ciudad Real, Hiszpania
- Fontanna w Quinta da Regaleira, Portugalia
- Fontanna Sa Testa, sanktuarium w pobliżu Olbii, Sardynia
Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl