„Fragment statku pozaziemskiego” przetestowany w laboratorium

dodany przez Amon w UFO i Obce Cywilizacje

#1
„Fragment statku pozaziemskiego” przetestowany w laboratorium

[Obrazek: Screenshot-2024-09m.png]

Eksperci przeprowadzili dokładną analizę fragmentu metalu pod kątem możliwych oznak pochodzenia pozaziemskiego. Według IFLScience, fragment ten był rzekomo częścią niezidentyfikowanego zjawiska anomalnego (UAP), które spadło na Ziemię pod koniec lat czterdziestych XX wieku. Ten dziwny fragment ostatecznie wszedł w posiadanie grupy badawczej UFO To The Stars. W 2019 r. przedstawiciel organizacji twierdził, że fragment zawierał „egzotyczne materiały UFO”. Niektórzy teoretycy spekulowali nawet, że pochodzi on z niesławnego miejsca katastrofy UFO w Roswell.

Niedawno All-domain Anomaly Resolution Office (AARO), które bada różne UAP, poprosiło Oak Ridge National Laboratory (ORNL) o przeanalizowanie próbki tajemniczego metalu. Wyniki zostały opublikowane i rzuciły nowe światło na skład fragmentu.

Analiza wykazała, że materiał jest głównie stopem magnezu (Mg) z cynkiem, bizmutem, ołowiem i śladowymi ilościami innych pierwiastków. Entuzjaści UFO są przekonani o niezwykłych właściwościach fragmentu i podejrzewają, że może on działać jako falowód terahercowy - pomysł, który według niektórych może wspierać „zdolności antygrawitacyjne” wykorzystywane przez obcych.
 
Falowody to metalowe obiekty, które transmitują fale elektromagnetyczne. Są one używane na przykład w kuchenkach mikrofalowych, aby kierować fale do komory grzewczej. Zwolennicy teorii spiskowych uważają, że ta technologia, jeśli będzie dalej rozwijana, może potencjalnie działać jako falowód terahercowy, który może podnosić obiekty. Analiza ORNL wykazała jednak, że próbka była pochodzenia ziemskiego i nie spełniała teoretycznych kryteriów działania jako falowód terahercowy (THz). Wniosek ten został oparty na składzie pierwiastkowym i strukturalnym materiału.

Aby falowód działał, musiałby składać się z pojedynczej warstwy czystego bizmutu umieszczonej pomiędzy warstwami stopu magnezu. W tym przypadku konfiguracja fragmentu była daleka od ideału - bizmut nie był wystarczająco czysty, a między magnezem znajdowało się tylko kilka warstw, co znacznie zmniejszyło potencjał fragmentu jako falowodu.

Cytat:„Właściwości fizyczne próbki są zgodne z materiałami pochodzenia ziemskiego” - podsumowali eksperci.

Gdyby materiał był pochodzenia pozaziemskiego, jego skład izotopowy różniłby się od składu pierwiastków ziemskich. Analiza wykazała jednak, że sygnatury izotopowe magnezu i ołowiu we fragmencie były całkowicie pochodzenia ziemskiego.

Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl
[Obrazek: Bez-nazwy-25489.png]
Skocz do:

« Starszy wątek Nowszy wątek »