Wyciekły dawne ściśle tajne programy rządu USA
W przeszłości rząd USA, wojsko i CIA opracowały liczne ściśle tajne plany i projekty, z których wiele zostało odtajnionych.
Oto mały fragment:
Projekt 1794 - Ten tajny program (patrz schemat powyżej) miał na celu zbudowanie obiektów latających w stylu spodków, aby zestrzelić radzieckie bombowce. I tak w latach 50. inżynierowie podjęli próbę opracowania obiektu, który mógłby latać z prędkością Mach 4 (czterokrotna prędkość dźwięku) i na wysokości 30 kilometrów. Jednak program został przerwany w 1961 roku po tym, jak testy wykazały, że konstrukcja jest niestabilna i trudno ją kontrolować w powietrzu.
Operacja Washtub - W czasie zimnej wojny FBI było zaniepokojone możliwą inwazją Sowietów na Alaskę. Dlatego też operacja Washtub rozpoczęła się w 1950 roku od przeszkolenia 89 zwykłych obywateli Alaski. Uczono ich rozszyfrowywania i taktyki szpiegowania, aby mogli szpiegować wroga w przypadku rzeczywistej inwazji.
Acoustic Kitty - W innym programie z czasów zimnej wojny CIA wydała miliony dolarów, wykorzystując koty domowe do szpiegowania radzieckich wrogów. Według dokumentów, koty były wyposażone w technologię nadzoru elektronicznego, która pozwalała im na podsłuchiwanie i zbieranie informacji.
Strefa ciszy Mapimi - Na granicy z meksykańskimi stanami Chihuahua, Coahuila i Durango leży pustynia Mapimí, która zajmuje ok. 35 tys. ha i nazywana jest również "Zona del Silencio" (hiszp.) Jego nazwa wzięła się z faktu, że w tym samotnym miejscu nie ma żadnej komunikacji radiowej. W tym regionie nie można odbierać ani nadawać sygnałów radiowych, telewizyjnych, telefonii komórkowej ani GPS. Zona del Silencio zyskała sławę wśród społeczeństwa dopiero w 1970 roku. Wówczas, 11 lipca 1970 roku, pocisk Athena został wystrzelony przez US Air Force z bazy wojskowej w Green River (amerykański stan Utah), aby spaść 1100 kilometrów dalej w bazie rakietowej White Sands w Nowym Meksyku. Jakby kierowana przez widmową rękę, nie tylko całkowicie zboczyła z zaprogramowanego kursu, ale też poleciała setki kilometrów dalej, do Strefy Ciszy Mapimi, gdzie następnie uderzyła. Mówi się, że rakieta przewoziła dwie fiolki z kobaltem 57 - radioaktywnym materiałem używanym czasem w bombach. Mówi się, że operacja oczyszczania była wówczas niezwykle czasochłonna i kosztowna. Nawet zaangażowani pracownicy NASA nie mieli żadnego sensownego wytłumaczenia dla tego incydentu.
Projekt Iceworm - W latach 60. XX wieku armia amerykańska rozpoczęła tajną misję budowy serii mobilnych wyrzutni pocisków nuklearnych pod lądolodem Grenlandii. Celem było rozmieszczenie rakiet średniego zasięgu w odległości wystarczającej do osiągnięcia celów w Związku Radzieckim. Program otrzymał kryptonim "Project Iceworm" i aby zawczasu sprawdzić jego wykonalność, armia uruchomiła w 1960 roku zakamuflowany projekt badawczy o nazwie "Camp Century". Pod tym pozorem inżynierowie zbudowali na Grenlandii sieć podziemnych budynków i tuneli, w tym pomieszczenia mieszkalne, kuchnię, salę rekreacyjną, ambulatorium, laboratoria, pomieszczenia z zaopatrzeniem, centrum łączności i elektrownię atomową.
Baza, utrzymywana w tajemnicy przed duńskim rządem, działała przez siedem lat. Program został jednak zarzucony w 1966 roku po tym, jak dryf lodu stworzył niestabilne warunki. Dziś roztrzaskane szczątki Projektu Iceworm leżą pogrzebane pod arktycznym śniegiem.
Pełniejszą listę dawniej ściśle tajnych projektów opublikowały Elizabeth Peterson i Denise Chow na
Live Science, w tym oczywiście "Project MK-ULTRA" czy "Project Grudge" i "Project Horizon".
Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl