Za czym dokładnie głosowali w ONZ kilka dni temu? „Pakt dla przyszłości”

dodany przez Amon w Nowy Porządek Świata

#1
Za czym dokładnie głosowali w ONZ kilka dni temu? „Pakt dla przyszłości” i globalne zarządzanie dla przyszłej planety

[Obrazek: Screenshot-2024-09-29-at-12-35-03-ul.png]

W ratyfikowanej wersji porozumienia przywódcy zobowiązali się do wzmocnienia multilateralizmu, aby „dotrzymać kroku zmieniającemu się światu” i wdrożyć Agendę 2030. Na Szczycie Przyszłości w Nowym Jorku w ostatnią niedzielę, społeczność międzynarodowa przyjęła „Pakt dla Przyszłości”, ukierunkowany na szerokie wyzwania XXI wieku, podały media.

Cytat:„Pakt dla przyszłości” został przyjęty przez kraje członkowskie w drodze konsensusu w siedzibie ONZ w Nowym Jorku. Jego przyjęcie pomoże utorować drogę do większej współpracy międzynarodowej na rzecz naszej wspólnej przyszłości” - poinformowano na oficjalnym koncie ONZ.

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz wyraził nadzieję, że niedawno zatwierdzony pakt, który został wynegocjowany przez Niemcy i Namibię kilka miesięcy wcześniej, przyczyni się do odnowienia zaufania w ramach Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Czym jest pakt dla przyszłości?

W ratyfikowanej wersji porozumienia przywódcy zobowiązali się do wzmocnienia multilateralizmu w celu „dostosowania się do ewoluującego świata” oraz „zabezpieczenia potrzeb i interesów obecnych i przyszłych pokoleń” w obliczu „trwających kryzysów”. W porozumieniu wyszczególniono 56 „działań”, w tym zobowiązania do multilateralizmu, zgodności z Kartą Narodów Zjednoczonych i wsparcia dla utrzymania pokoju. Zawiera deklaracje dotyczące reformy Rady Bezpieczeństwa ONZ i wzywa do modyfikacji międzynarodowego systemu finansowego z korzyścią dla tak zwanego Globalnego Południa.

Ponadto wzywa do zwiększenia wysiłków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, przyspieszenia rozbrojenia i kierowania rozwojem sztucznej inteligencji. Porozumienie zobowiązuje do przyspieszenia działań na rzecz realizacji Agendy Celów Zrównoważonego Rozwoju 2030, wyeliminowania skrajnego ubóstwa do 2030 r., zintensyfikowania walki z głodem oraz wspierania równości płci i edukacji.

Profesor Francis Boyle o „Pakcie dla przyszłości

[Obrazek: GYFoubs-WAAAi-MV.jpg]


Zgromadzenie Ogólne ONZ głosowało 143-7-15, przy sprzeciwie Rosji, Nikaragui, Syrii, Iranu, Korei Północnej, Sudanu i Białorusi, a Chiny i Kuba wstrzymały się od głosu.
Pakt dla przyszłości zostanie podpisany przez szefów państw i rządów, którzy, jak się zakłada, mają nadzwyczajne i pełnomocne uprawnienia do jednostronnego wiązania swoich narodów na mocy prawa międzynarodowego.

Jako taki, pakt ten zostanie uznany za traktat zgodnie z Konwencją wiedeńską o prawie traktatów, niosąc ze sobą wszystkie zobowiązania prawne traktatu zarówno na mocy prawa międzynarodowego, jak i krajowego prawa konstytucyjnego zaangażowanych państw. Pakt ten ominąłby ustalone procesy zmiany Karty Narodów Zjednoczonych, jak określono w jej treści. Postawiłby on Sekretarza Generalnego ONZ na czele całej Organizacji Narodów Zjednoczonych, szczególnie w sytuacjach „nadzwyczajnych”, jak je definiuje.

Obecnie istnieje sześć autonomicznych organów Organizacji Narodów Zjednoczonych: Rada Bezpieczeństwa, Zgromadzenie Ogólne, Rada Powiernicza, Rada Gospodarcza i Społeczna, Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości i Sekretariat.

Jest to powód, dla którego jest on określany jako Sekretarz Generalny, zwykły sekretarz, a nie dyrektor generalny. Te sześć organów ONZ zostało celowo ustanowionych na konferencji w San Francisco, aby działały niezależnie, a żaden z nich nie miał władzy nad innymi. Niemniej jednak Porozumienie sugeruje, że Sekretarz Generalny ONZ, wbrew postanowieniom Karty Narodów Zjednoczonych, przejąłby wszystkie uprawnienia Zgromadzenia Ogólnego, Rady Powierniczej, Rady Gospodarczej i Społecznej oraz Sekretariatu, a także wszystkich wyspecjalizowanych agencji ONZ i agencji stowarzyszonych.

W ten sposób przyjąłby rolę absolutnego suwerena Organizacji Narodów Zjednoczonych, a nie jej Sekretarza, odpowiedzialnego wyłącznie za Sekretariat, jak początkowo zamierzano na konferencji w San Francisco. Taki totalitarny układ mógłby stanowić poważne i bezpośrednie zagrożenie dla suwerenności i niezależności wszystkich państw członkowskich ONZ. Z tych powodów wzywam do zdecydowanego sprzeciwu wobec Paktu dla Przyszłości. Pakt dla przyszłości jest postrzegany przez wielu jako próba i symulacja tak zwanego globalnego zarządzania, które niektórzy chcą egzekwować na całym świecie.

Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl
[Obrazek: Bez-nazwy-25489.png]
Skocz do:

Wiadomości w tym wątku
Za czym dokładnie głosowali w ONZ kilka dni temu? „Pakt dla przyszłości” - przez Amon - 09-29-2024, 12:42 PM

« Starszy wątek Nowszy wątek »