Sfinks w Pakistanie jest prawdopodobnie starszy niż jego egipska wersja
W Pakistanie autostrada Makran Coastal Highway została otwarta w 2004 r., łącząc Karaczi z miastem portowym Gwadar. Nowa droga zapewniła łatwiejszy dostęp do Parku Narodowego Hingol, oddalonego o 240 km od Karaczi i będącego domem dla gigantycznej formacji skalnej znanej jako "Sfinks z Beludżystanu". Ta dziwaczna wychodnia skalna nie jest jedyną w parku, która przypomina strukturę stworzoną przez człowieka, ponieważ w pobliżu znajduje się również inny niezwykły obiekt przypominający posąg, zwany "Księżniczką Nadziei".
Ta posągowa postać wydaje się mieć kobiecą formę z powodu naturalnych zjawisk erozji. Czy są to zwykłe naturalne formacje "ukształtowane przez wiatr i deszcz", czy może być coś więcej?
Według uniwersyteckiego zespołu badawczego z Kalkuty w Indiach, Sfinks z Beludżystanu może być ogromnym zespołem architektonicznym stworzonym przez zaawansowaną starożytną cywilizację i może być starszy niż jego egipski odpowiednik, wyraźna forma rzeźbiarska, która dumnie stoi ponad wszystkim. Podobnie jak Sfinks z Gizy, wydaje się on zawierać nakrycie głowy podobne do Nemesa, noszone przez starożytnych faraonów, rodzaj lnianej czapki z dwoma szerokimi, sięgającymi klatki piersiowej pasami, które opadają po bokach i otaczają twarz.
Symetryczne cechy widoczne na całym stanowisku z pewnością przypominają działalność człowieka i wydają się zaprzeczać hipotezom, które uważają je za dzieło natury w wyniku zjawisk erozji. Jednolite i symetryczne formacje, takie jak stopnie, sugerują, że miejsce to może być czymś więcej niż tylko podobieństwem do świątyni.
Dzięki dalszej pracy detektywistycznej i analizie, to odległe miejsce w Pakistanie może okazać się kolejnym przykładem zapomnianej cywilizacji, która rozkwitła na długo przed starożytnym Egiptem, a nawet Göbekli Tepe w Turcji.
Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl