Zdumiewające odkrycie: niesamowite starożytne megality Uralu

dodany przez Amon w Nauka

#1
Zdumiewające odkrycie: niesamowite starożytne megality Uralu


[Obrazek: Screenshot-2024-06-16-at-11-48-28-Verbl-...-des-U.png]
Miejsce kultu na wyspie Wera 

Niesamowite starożytne megality Uralu pozostają wielką tajemnicą dla archeologów, którzy wciąż nie wiedzą nic o starożytnej cywilizacji, która zbudowała je tysiące lat temu. Istnieją setki, jeśli nie tysiące, starożytnych miejsc na całym świecie, które zostały dokładnie zbadane i zbadane przez naukowców. Podczas gdy większość z nas dobrze zna starożytne miejsca w Peru, Boliwii, Meksyku, Brazylii i Afryce, niewiele uwagi poświęcono licznym starożytnym strukturom na Uralu w Rosji.

Niesamowite starożytne budowle występują w dużych ilościach i składają się z różnych form, w tym menhirów, dolmenów i megalitycznych świątyń. I choć badacze z Rosji skatalogowali większość z nich, nie są dostępne żadne informacje na temat starożytnej kultury, która zbudowała większość z nich. Góry Ural w Rosji są jednymi z najstarszych gór na naszej planecie, datowanymi na około 250 do 300 milionów lat.

Miejscowi uważają Ural i otaczający go region za "skrzynię skarbów" wypełnioną szeregiem minerałów, w tym miedzią, złotem, malachitem, żelazem i kamieniami szlachetnymi.

Co ciekawe, Ural słynie nie tylko z megalitycznych stanowisk i zaginionych cywilizacji, które od lat zaprzątają głowy naukowców. Region ten znany jest również z licznych tak zwanych "artefaktów nie na miejscu", które zostały znalezione na tym obszarze. Wśród najbardziej znanych OOPA są małe struktury, które uważa się za produkt bardzo starożytnej cywilizacji, która była w stanie opracować nanotechnologię w regionie około 300 000 lat temu.

Obiekty zostały odkryte podczas geologicznej misji badawczej mającej na celu wydobycie złota na rosyjskim Uralu. Chociaż złoto było głównym celem poszukiwań, badacze byli zaskoczeni, gdy znaleźli coś pozornie znacznie cenniejszego.

Odkryte elementy cewki, spirale i wały i są jednymi z niezidentyfikowanych elementów odkopanych podczas misji geologicznych w regionie. Wracając do Uralu i stanowisk megalitycznych: warto wspomnieć o obwodzie swierdłowskim w centrum środkowego Uralu, gdzie znaleziono liczne starożytne dolmeny. Dolmeny można znaleźć na całym świecie, nie tylko na Uralu. Struktury te zazwyczaj składają się z dwóch lub więcej pionowych kamieni podtrzymujących płaski poziomy blok na górze. W porównaniu do innych dolmenów na całym świecie, dolmeny z Uralu są stosunkowo małe i zostały zbudowane w dwóch głównych stylach. Jednak najbardziej znanymi megalitycznymi strukturami na Uralu są menhiry. Menhir to pojedynczy pionowy kamień. Można go znaleźć jako pojedynczą strukturę lub razem z wieloma innymi monolitami. Menhiry odkryte na Uralu obejmują zarówno monolity, jak i skupiska kilku struktur. Większość menhirów odkryto w pobliżu osad lub cmentarzysk z epoki brązu.

[Obrazek: Screenshot-2024-06-16-at-11-53-12-Verbl-...-des-U.png]
Zdjęcie wykonane wewnątrz megalitu na wyspie Wera na Uralu

Podczas gdy dolmeny i menhiry w górach Ural są niezwykle imponujące, najbardziej tajemnicze struktury znajdują się na wyspie Vera na jeziorze Turgojak. Starożytne budowle na wyspie Vera pochodzą co najmniej z okresu neolitu. Monolity nazywane są Megalitem numer 1, Megalitem numer 2, Megalitem numer 3, Wyspą Wera 9 i Wyspą Wera 4. Wśród megalitów numer 1 jest największą strukturą odkrytą na wyspie o wysokości 16 na 9 metrów. Starożytni budowniczowie wyrzeźbili megalit numer 1 w skale i pokryli go kamieniami.

Struktura skierowana jest na zachód i składa się z podłużnego wejścia, pomieszczenia znanego jako centralna sala i dwóch komór połączonych korytarzem. Ten starożytny kompleks świątynny zawiera okna, rzeźby i skomplikowane dzieła sztuki.

[Obrazek: Screenshot-2024-06-16-at-11-55-34-Verbl-...-des-U.png]
Zdjęcie megalitycznej struktury numer 2, wykutej w skalistym zboczu i pokrytej strukturą kopca

Ale równie fascynujący jak megalit numer 1, który został wykuty w skalistym zboczu i jest pokryty strukturą kopca. Ta starożytna struktura była zorientowana dokładnie na północ i, zawiera dwie komory połączone korytarzem. Megalit numer trzy został stworzony przy użyciu niezwykle dużych głazów, w środku których wycięto kwadratowy dół (w nieznany sposób). Struktura otoczona jest pionowymi kamiennymi płytami, z ogromnymi głazami używanymi jako kamienie węgielne.

Chociaż rozmiar i kształt monolitów z Uralu są bardziej niż fascynujące i intrygujące, ich tajemnica tkwi nie w ich konstrukcji, ale w tajemniczej starożytnej kulturze, która stworzyła je tysiące lat temu. Dziś badacze wiedzą bardzo niewiele o tych strukturach i ich budowniczych. Nadal nie wiadomo, jaki był ich rzeczywisty cel i dlaczego tak wiele monolitów rozciąga się na tak rozległym obszarze.

Amon
www.strefa44.pl
www.strefa44.com.pl
[Obrazek: Bez-nazwy-25489.png]
Skocz do:

« Starszy wątek Nowszy wątek »